Slovák z rehole Legionári Krista prijme v Ríme kňazskú vysviacku

V Bazilike sv. Pavla za hradbami v Ríme vysvätia za kňaza rodáka z Bratislavy Štefana Kaveckého. Slávnosť sa uskutoční 16. decembra 2017 o 15:30 h. Primičnú svätú omšu bude sláviť 17. decembra 2017 o 8:30 h v kostole Santo Stefano degli Abissini vo Vatikáne. Stretnutie pred svätou omšou bude o 7:50 h na Piazza Sant Ufficio, následne sa spoločne prejde vstupnou kontrolou.

Štefan Kavecký sa narodil v roku 1988 v Bratislave. Spolu s rodičmi a troma staršími bratmi vyrastal v Bratislave. Po maturite vstúpil do noviciátu rehole Legionárov Krista v Nemecku. Potom tri roky študoval v USA, absolvoval tri roky pastoračnej praxe v Nemecku a po nich študoval tri roky teológiu v Ríme. „Teraz po viac ako jedenástich rokoch prípravy očakávam blížiaci sa 16. december s napätím, ale hlavne s vďačnosťou Pánu Bohu, rodičom a všetkým, ktorí ma na tejto ceste sprevádzali,” hovorí budúci novokňaz.

Na Slovensku bude mať primičnú svätú omšu v Kostole Narodenia Panny Márie v Dlhých Dieloch v Bratislave dňa 14. januára 2018 o 11.00 hod.

Ďalšie informácie s kontaktom je možné nájsť TU.

Zdroj: TK KBS

-fc-