Taliansky profesor, slovenský biskup či youtuber v habite budú diskutovať o evanjelizácii na internete

V polovici októbra sa na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) zídu odborníci z viacerých krajín, ktorí budú prednášať a diskutovať o výzvach digitálnej komunikácie pre evanjelizáciu.

„Podujatie je špecifické tým, že bude mať svoju akademickú, ale aj praktickú, workshopovú časť,“ vysvetlil predseda organizačného výboru a prior Rehole sv. Augustína na Slovensku Juraj Pigula.

Hlavným prednášajúcim bude profesor Pápežskej univerzity svätého Kríža v Ríme Daniel Arasa, ktorý je známym odborníkom na využívanie nových médií v náboženskom prostredí. „Vo svojich dvoch príspevkoch ponúkne podnety k cirkevnej inštitucionálnej komunikácii vo svetle pápežskej exhortácie Evangelii gaudium a zamyslí sa nad ľudskou a intelektuálnou formáciou cirkevných komunikátorov,“ priblížil obsah prednášok Juraj Pigula.

V rámci workshopov vystúpi aj pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy Mons. Jozef Haľko, ktorý predstaví svoje evanjelizačné aktivity na sociálnej sieti Facebook, najmä pravidelné zamyslenia s názvom Na minútku, prosím.

„Ďalším zaujímavým hosťom bude benediktín Michal Mária Kukuča, ktorého možno označiť za prvého slovenského youtubera v habite. Podobným spôsobom sa o šírenie kresťanského posolstva na sociálnych sieťach usiluje aj salezián Pavol Dzivý so svojím tímom,“ doplnil Imrich Gazda z Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty KU v Ružomberku.

Organizátormi medzinárodnej konferencie, ktorá sa uskutoční 12. a 13. októbra v priestoroch FF KU v Ružomberku, sú časopis Zasvätený život v rámci projektu Z4P (Zasvätení pre ľudí) a miestna katedra žurnalistiky. Bližšie informácie sú dostupné na internetovej stránke religionmedia.ku.sk.

Organizačný tím konferencie