Unesený indický salezián opäť prosí vo videu o pomoc

Indický salezián don Tom Uzhunnalil, ktorého islamskí radikáli držia v zajatí už štrnásť mesiacov, prosí opäť o pomoc v novom videozázname. Vychudnutý misionár hovorí o svojom zhoršujúcom sa zdravotnom stave a vysvetľuje, že potrebuje byť okamžite hospitalizovaný.
Väznený kňaz v takmer 90-sekundovom videu tvrdí, že únoscovia niekoľkokrát kontaktovali indickú vládu, ako aj biskupa z Abú Dhabí, s odpoveďou však neboli spokojní. Salezián prosí svoju rodinu, aby vo veci jeho prepustenia urobili všetko, čo je len možné.
Ide o druhý videozáznam s dátumom 15. apríla 2017. Prvýkrát islamskí radikáli publikovali video s uneseným saleziánom vlani v decembri, v ktorom tiež prosil o pomoc. Minister zahraničných vecí Indie však na sociálnej sieti Twitter zverejnil správu, v ktorej tvrdí, že indická vláda by urobila čokoľvek, aby ho oslobodila.
Indický kňaz don Tom Uzhunnalil SDB, ktorý pracoval ako misionár v Jemene, bol 4. marca unesený skupinou džihádistov s napojením na tzv. Islamský štát. Pri útoku vtedy ozbrojenci surovo zavraždili štyri sestry Matky Terezy.

zdroj:RV