V edícii Po kvapkách vyšiel titul Uzdravenie srdca. Ponúka cestu k uzdraveniu našich zranení.

„Kniha Uzdravenie srdca nie je obyčajnou knihou, ale návodom na uzdravenie našich zranení… Táto kniha už pomohla a zmenila život mnohým ľuďom v Taliansku a iných krajinách sveta. Verím, že môže rovnako silno zasiahnuť aj čitateľov na Slovensku. Treba si ju však nielen prečítať, ale s ňou aj žiť! Ako to výstižne vystihla známa talianska moderátorka, speváčka, herečka a tanečníčka Lorella Cuccarini, kniha je manuálom, podľa ktorého treba denne cvičiť svoju dušu,“ hovorí don Peter Kuchár, salezián, ktorý päť rokov pôsobil v komunite Nuovi Orizzonti (Nové horizonty), ktorú založila autorka Uzdravenia srdca Chiara Amiranteová.

Kniha v jednotlivých kapitolách postupne pomáha rozpoznať rany v našom srdci. Pretože kroky na ceste uzdravenia vedú predovšetkým do vlastného vnútra: Kto som? Ako rozmnožiť svoj duchovný potenciál, aby som vedel odpovedať na najhlbšie potreby svojej duše? Ako spoznať zmysel utrpenia vo svojom živote a premeniť ho tak, aby som sa stal slobodnejším a schopnejším budovať autentické vzťahy?

„Objavila som, že zlo, ktoré spája stále väčší počet ľudí, je samota. Paradoxom zostáva, že svet komunikácie sa stal svetom ne-komunikácie. Ľudia sa cítia osamelí napriek tomu, že sú obklopení stovkami ,priateľov‘ na sociálnych sieťach. Spoločnosť blahobytu sa v skutočnosti stala spoločnosťou biedy,“ hovorí v úvode autorka tejto príručky, ktorá už roky vedie kurzy sebapoznávania a duchovného uzdravovania.

Viac o knihe, ktorú vydalo Vydavateľstvo DON BOSCO, a možnosť objednať si ju nájdete tu: https://www.donbosco.sk/tovar/uzdravenie-srdca

Kniha v pevnej väzbe má 272 strán a formát 135 x 205 mm. Objednať si ju môžete cez eshop www.donbosco.sk, email objednavky@donbosco.sk alebo telefonicky na číslach 0903/962 029, 0911/780 296.

O autorke:

Chiara Amiranteová (1966) je zakladateľka a predsedníčka komunity Nuovi Orizzonti. Od roku 1990 sa venuje mladým ľuďom, ktorí žijú v morálne skazených oblastiach mesta Ríma. Nazýva ich „ľudom noci“. Pohnutá ich utrpením a hnaná túžbou pomáhať im žiť dôstojne a plnohodnotne, založila v Ríme malé spoločenstvo. Komunita Nuovi Orizzonti sa postupne stáva hnutím lásky, solidarity a prijatia pre mnohých ľudí po celom svete. V roku 2004 Chiaru vymenoval Ján Pavol II. za členku Pápežskej rady pre pastoráciu migrantov a cestujúcich a v roku 2012 Benedikt XVI. za členku Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie.

Peter Novák
Vydavateľstvo DON BOSCO

1 komentáre k "V edícii Po kvapkách vyšiel titul Uzdravenie srdca. Ponúka cestu k uzdraveniu našich zranení."

  1. Spätný odkaz: Salezián hovorí o piatich rokoch v komunite Nuovi Orizzonti a novej knihe Uzdravenie srdca od Chiary Amirante - Zasvätený život