V Podolínci mali bohatý víkend

V Podolínci sa v dňoch 26.- 28. 6. 2015 uskutočnila duchovná obnova o povolaní pre mladých mužov, ktorí doputovali do redemptoristického domu z rozličných kútov Slovenska (Pezinok, Brezno, Bardejov a Kežmarok). Program obnovy bol zameraný na duchovnú obnovu a rekreáciu. Bol to čas úvah o povolaní z biblického pohľadu. Podrobnejšie sa uvažovalo o všeobecnom povolaní k manželstvu, alebo slobodnému stavu so zameraním na povolanie k zasvätenému životu. Účastníkom nechýbal ani čas na turistiku, futbal, ako aj dobrý film. Víkendu však dominoval čas modlitby.

V sobotu 27. júna, v dopoludňajších hodinách, sa uskutočnila odpustová slávnosť Matky ustavičnej pomoci spojená s procesiou tejto mariánskej ikony ulicami mesta. Slávnostným kazateľom bol P. Peter Slobodník CSsR, miestny predstavený radvaňskej komunity. Vo svojom príhovore pripomenul históriu ikony, ktorej Jubilejný rok v našej Kongregácii započal práve týmto dňom a povzbudil veriacich, aby vnímali Máriu ako tú, ktorá ukazuje na Krista.

Poobede 27. júna sa aj v podolínskom kláštore uskutočnil Deň otvorených dverí, tak ako v ďalších 40 kláštoroch na Slovensku. Program pozostával z duchovno-umeleckého pásma (recitál, vystúpenie chrámového zboru, výstava výtvarných diel) a pokračoval možnosťou prezrieť si priestory kláštora a zakončil sa v „Rajskom dvorčeku“ s agapé.

P. Róbert Režný, miestny predstavený podolínskej komunity