V Ríme začína kongres o rehoľnej formácii

Modlitbovou vigíliou v rímskom kostole sv. Gregora VII. v blízkosti Vatikánu sa dnes večer začína medzinárodný kongres rehoľných formátorov a formátoriek. V rámci Roka zasväteného života podujatie organizuje Kongregácia pre inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života. Určené je pre inštitúty zasväteného života pápežského práva. Na podujatie, ktoré potrvá do soboty 11. apríla pricestovalo do Ríma aj viacero zástupcov mužských i ženských spoločenstiev zasväteného života zo Slovenska.

Delegáti z celého sveta, ktorých je okolo 1200, sa na kongrese budú zaoberať základmi identity zasväteného života a nárokmi formácie v súčasnom svete. Okrem prezentovania relácií je na programe aj viac než 50 workshopov o aktuálnych témach v súvislosti so zasväteným životom. Hovoriť sa bude o tzv. permanentnej formácii, o vytváraní si správneho vzťahu k digitálnemu prostrediu médií, o angažovanosti za spravodlivosť a mier, o ochrane životného prostredia.

Záverečnou časťou kongresu bude fórum na tému: „Formácia v interdikasteriálnej vízii“ za účasti prefekta Kongregácie pre klerikov kardinála Beniamina Stellu, sekretára Kongregácie pre inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života arcibiskupa Josého Rodrigueza Carballa OFM a sekretára Kongregácie pre katolícku výchovu arcibiskupa Vincenza Zaniho. V záverečný deň kongresu, v sobotu 11. apríla, je na programe eucharistické slávenie v Bazilike sv. Petra o 9.30, ktorému bude predsedať kardinál João Braz de Aviz, prefekt Kongregácie pre inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života.

(Zdroj: RV, -jk-)