Vedúci spoločenstiev, kňazi a rehoľníci sa modlili za Godzone tour 2023

Vyše 150 kresťanských lídrov z celého Slovenska, Českej republiky, ale aj zo Slovinska či Spojených štátov amerických sa stretlo na tzv. večeri lídrov, ktorú aj tento rok organizoval projekt Godzone.

V projekte Godzone sa dlhodobo usilujú moderným spôsobom ohlasovať evanjelium Ježiša Krista skrze konferencie, tábory a stretnutia pre mládež, chválové piesne či podcasty, no najmä skrze sériu evanjelizačných koncertov Godzone Tour. V súčasnosti sa pripravuje 15. ročník tohto turné a nesie tému „Nebojte sa“.

Slová o odvahe, ktoré odkázal svätý pápež Ján Pavol II. pri svojom zvolení do úradu v roku 1978, zazneli pred lídrami spoločenstiev, kňazmi, rehoľnými osobami a dlhoročnými podporovateľmi.

Pozvaným hosťom bola predstavená vízia Godzone Tour 2023, pričom večerom v krátkych vstupoch rečníkov rezonovali témy ako evanjelizácia, jednota a odvaha, ale aj otázka, ako priviesť mladých ľudí naspäť do Cirkvi a do spoločenstiev. Boli tiež prezentované svedectvá mladých, ktorí v minulosti zažili vnútorné obrátenie práve na Godzone turné.

To bude tento rok znovu v štyroch slovenských a v dvoch českých mestách. Odštartuje 23. októbra v Prešove, pokračovať bude cez Žilinu, Zlín, Brno, Bratislavu a skončí 28. októbra v Banskej Bystrici. Večer plný modlitby, hudby, svedectiev, divadla a projekcie sa bude odohrávať vždy od 18:00 do 21:00.

Keďže Godzone má túžbu prinášať evanjelium všetkým, vstup na podujatie bude ako počas minulých ročníkov bezplatný.

Na Večeri lídrov naživo odznela aj nová oficiálna pieseň turné Moja múdrosť, ktorej videoklip v priebehu týždňa nazbieral až 70-tisíc zhliadnutí.

Vo videu spieva okrem Jula Slováka aj známa speváčka Sima Magušinová, zakladateľka Spievankova Mária Podhradská a líder spoločenstva Rieka života Bohuš Živčák. Na klavíri ich doprevádzal Norbert Daniš, ktorý nadobudol hlbší vzťah s Bohom práve vďaka minuloročnému turné.

Podujatie zastrešuje Rada pre mládež pri Konferencii biskupov Slovenska a garantmi projektu sú katolícki kňazi Ondrej Chrvala a Ján Buc a Dominik Markoš.

Ďalšie informácie sú postupne zverejňované na stránke tour.godzone.sk.

TK KBS informoval Jakub Ušák
Foto: Godzone