Vydavateľstvo Slovo medzi nami má e-shop a niekoľko knižných noviniek

Vydavateľstvo Kongregácie najsvätejšieho Vykupiteľa – redemptoristov spustilo v týchto dňoch svoj e-shop. Čitatelia v ňom nájdu nové i staršie obľúbené tituly, ale aj predplatné časopisu.

Nový e-shop www.slovomedzinami.sk umožní čitateľom pohodlný nákup kníh obľúbených autorov – Scotta Hahna, Johna Eldredgea, Roberta Barrona, Gregorza Ryśa, Henriho Nouwena, Neala Lozana, Carla Maria Martiniho, Adama Szustaka a ďalších. Nechýbajú ani knihy zakladateľa redemptoristov Alfonza de Liguoriho. Po registrácii a prihlásení je k dispozícii prehľad objednávok a možnosť objednať si knihy z vydavateľstva. Objednávka časopisu Slovo medzi nami je možná aj bez registrácie. Ten vychádza 10-krát ročne a okrem aktuálnych tém v oblasti kresťanskej viery a kresťanského života prináša meditácie k liturgickým textom na každý deň. Čoskoro pribudne aj možnosť objednania online predplatného. Po spustení tejto služby budú po prihlásení každému zaregistrovanému k dispozícii aj zamyslenia a texty z časopisu. Slovo medzi nami nájdu čitatelia na Facebooku, TwitteriInstagrame. Vydavateľstvo má aj vlastný podcast s ukážkami z kníh.

Nové knihy z vydavateľstva Slovo medzi nami

Desať najväčších klamstiev nepriateľa vyberá desať myšlienok, ktoré sú najväčšími klamstvami nášho nepriateľa: diabla. Autor Keith Strohm zo svojej pastoračnej praxe trvalého diakona Katolíckej cirkvi predkladá rôzne vyjadrenia týchto lží, odhaľuje, aká je pravda – na základe Svätého písma a učenia Cirkvi, ponúka cestu k oslobodeniu cez biblické texty, konkrétne duchovné cvičenie a modlitbu zriekania. Posledným bodom pri každej kapitole je príklad svätca, ktorého život s daným klamstvom nejako súvisí. Cena knihy Desať najväčších klamstiev nepriateľa e-shope je 5,40 eur.

Posledný šíp autora Erwina Raphaela McManusa, ktorý vedie naddenominačné spoločenstvo Mosaic v Hollywoode, je postavený na príbehu o stretnutí kráľa Joasa s prorokom Elizeom z 13. kapitoly Druhej knihy kráľov. V knihe zdôrazňuje nutnosť žiť dôsledne svoju vieru, nenechávať si nejaké „šípy“ na zajtra, na budúce dni, na „potom“. Dnes je deň, keď treba naplno bojovať za Božie kráľovstvo. Autor svoje vnímanie budovania Božieho kráľovstva ilustruje príbehmi ľudí, ktorí boli celosvetovo úspešní vo svojich profesiách, lebo sa nevzdali, lebo neprestali bodať, strieľať. Cena knihy Posledný šípe-shope je 7,10 eur.

Vitaj na svätej omši je kniha vhodná pre deti od 7 do 10 rokov, v ktorej sa Ježiš prihovára zvlášť deťom a vysvetľuje im svätú omšu – spája liturgiu s udalosťami zo Svätého písma. Čítanie tejto knihy s deťmi im pomôže pochopiť, čo sa deje počas svätej omše a prečo sa Ježiš nesmierne teší, keď tam sú. Cena knihy Vitaj na svätej omšie-shope je 5,30 eur.

Modlitbový denník 2021 vychádza už 20 rokov a jedným zo zámerov je ponúknuť pomôcku k prehĺbeniu osobnej modlitby. Téma na rok 2021 sa venuje udalosti spred 100 rokov, kedy bol v Stropkove založený prvý slovenský kláštor Kongregácie najsvätejšieho Vykupiteľa – redemptoristov. Už celé storočie redemptoristi po celom Slovensku prostredníctvom farských misií ohlasujú hojné vykúpenie. Modlitbový denník mapuje ich spiritualitu i pôsobiská provincie Bratislava – Praha a viceprovincie Michalovce. Cena Modlitbového denníka 2021e-shope je 5,80 eur.

Mediálny tím redemptoristov