Zasvätení umelci sa stretli na zámku

„Když se z cest vrátíme domú, je to tam pořád stejné. V našich hlavách se ale něco změnilo a to mění všechno ostatní“ (Johan Lehrer).

Tieto slová napísala sr. Andrea – saleziánka zo Slovenska po stretnutí výtvarne nadaných zasvätených, ktoré sa uskutočnilo v Štěkni v dňoch 3. – 5. marca 2017 na zámku sestier Congregatio Jesu.  Myslím, že týmto citátom vyjadrila každého a každú z našej osemčlennej skupinky, ako aj zámer tohto nultého ročníka, aby sa stretli ľudia, ktorí sú vnímaví na Krásu a sú ochotní a schopní evanjelizovať prostredníctvom kultúry umenia. Zažili sme rozmanitosť osobného stretnutia s ľudskými krásami sŕdc naplnených Bohom, ktoré hľadajú a vyjadrujú Krásu okolo seba i v sebe, tak ako sme mali možnosť hneď v piatok vidieť v našej tvorbe. Bolo nás málo, ale v prezentácii sme museli pokračovať aj na druhý deň. Fotiek z tvorby bolo veľa, často nie z celej tvorby. Spoločnú prezentáciu zavŕšila naša hosťka sr. Blažeja, dominikánka zo Slovenska, ktorá nám predstavila Dotyky krásy, ktoré usporadúva spolu s bratom Mánesom, dominikánom. Ich činnosť nás oslovila a veríme, že pre nás bude v budúcnosti podnetom k našej činnosti s ľuďmi. Našiel sa čas na meditáciu v prírode spojenú s vlastnou tvorbou.

Došli sme k názoru, že o rok sa stretneme znova. Momentálne pracujeme na ďalšom stretnutí v Prahe a na otázkach nášho ďalšieho smerovania či manifeste, ako aj na názve skupiny.

Sr. Eugénia CJ a brat Milan OM

organizátori stretnutia

 

DSCN0910  DSCN0897