Zasvätených on – line nájdete v Ružomberku

V Roku zasväteného života vidíme zvýšenú frekvenciu zasvätených pred kamerou či mikrofónom, v rôznych televíznych a rozhlasových vysielaniach alebo na webových stránkach či sociálnych sieťach, kde píšu svoje skúsenosti, zamyslenia, blogy, komentáre. Zasvätení majú veľký potenciál, ktorý sa oplatí posilniť, skvalitniť a obohatiť. Redakcia časopisu Zasvätený život v spolupráci s Katedrou žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku preto pripravila ďalšie mediálne školenie „Zasvätení on-line 2“, ktoré sa uskutoční v dňoch 4. – 6. septembra v Ružomberku.

Presne pred rokom prebehla pre zasvätených víkendová mediálna ochutnávka a v tohtoročnej sa účastníci špecializujú na jednu preferovanú oblasť, v ktorej pôjdu na koreň veci. Bude to zároveň príležitosť stráviť spolu pekné chvíle, aj sa veľa naučiť od odborníkov, uviedol P. Juraj Pigula, manažér projektu Z4Z a šéfredaktor časopisu Zasvätený život. V ponuke workshopov sú printové média, práca s kamerou, tvorba webstránky a jej bezpečnosť, vzťah s verejnosťou a komunikácia. O kvalitu obsahov sa postarajú lektori Katedry žurnalistiky ako aj pozvaní hostia zo Slovenska a zo zahraničia pod vedením odborného asistenta Imricha Gazdu. Pre účastníkov budú zaujímavé aj moderované diskusie, v ktorých nahliadnu do zákulisia hovorcov sr. Hermany Matlákovej, hovorkyne Roka zasväteného života, a Martina Kramaru, hovorcu Konferencie biskupov Slovenska. Pozrú sa tiež s Jiřím Machánem, editorom Katolíckeho týdeníka, a Jaroslavom Barborákom, redaktorom RTVS, na dva póly – novinári a zasvätení.

Mediálne školenie „Zasvätení on-line 2“ je súčasťou projektu Z4Z (zasvätení pre zasvätených) a finančne podporovaný z RENOVABIS, akcie solidarity nemeckých katolíkov s ľuďmi v strednej a východnej Európe, a z dotácie Nemeckej biskupskej konferencie.

-ms-