Zavraždená sestra misionárka, ktorá slúžila sirotám

Juhoafrická polícia zadržala dvoch podozrivých z vraždy 82-ročnej severoamerickej rehoľnej sestry Mary Paule Tacke z Kongregácie sestier misionárok najdrahšej Krvi počas pokusu o lúpež.
Podľa správ z agentúry Fides sestrino auto zastavili niekoľkí banditi v nedeľu 15. júna v blízkosti Mthatha, keď bola sestra na ceste na návštevu jedného z ňou založených detských domovov. Auto s banditmi bolo následne sledované políciou. Prenasledovanie trvalo až do okamihu, keď sa auto riadené banditmi prevrátilo blízko Qokolweni. Zločinci však stihli ujsť. V aute bola nájdená zbraň, ale žiadna stopa po sestre.
Po dňoch hľadania sa našlo telo sestry Mary 20. júna v potoku blízko dediny Tyara, 60 km od Mthatha. Na tele neboli nájdené strelné rany. Polícia predpokladá, že sestru zaškrtili. Vo vreckách mala peňaženku, doklady a kľúče od domu.
Sestra Mary bola pôvodom z Cottonwood v Idaho a pracovala v Juhoafrickej republike od roku 1950. Založila detský domov pre opustené deti v roku 1955 po tom, čo jej policajti priviedli siroty. Následne založila nový detský domov pre staršie deti, mnohé z nich HIV pozitívne.

(Zdroj:www.vidimusdominum.org)

-sc-