Zázračne uzdravená sestra

Sestra Marie Simon-Pierre z Kongregácie Malých sestier katolíckych materstiev vo Francúzsku bola uzdravená z Parkinsonovej choroby 2. júna 2005 na príhovor pápeža Jána Pavla II. po eucharistickej adorácii, kde meditovala tajomstvá ruženca svetla. Bola účastná slávnosti svätorečenia dvoch pápežov Jána XXIII a Jána Pavla II, ktorej predsedal pápež František. Po jej skončení sa v krátkosti vyjadrila pre Zenit: „Je to niečo veľké a neobyčajné. Nosím v srdci všetkých chorých, ktorý nás prosili o modlitbu, ktorí sa zverili do mojej modlitby a modlitieb celej kongregácie. Sú to chorí postihnutí Parkinsonovou chorobou, zasiahnutí nádormi. Modlím sa za mladé páry, ktoré túžia po dieťati, a za všetkých, ktorí sú zranení životom.“
Ďalej pripomenula, že hlavným poslaním jej kongregácie, ktorá bola založená v roku 1930 zásluhou mons. Alexandra Caillot a Marie-Louise Lantelme, je služba životu a rodine. Je to v úplnom súlade so sv. Jánom Pavlom II., „pápežom rodiny“, ako ho nazval pápež František počas nedeľnej slávnosti svätorečenia.

Hneď nato hovorca Biskupskej konferencie Francúzka (CEF), mons. Bernard Podvin, porozprával o novom uzdravení vo Francúzsku na príhovor Jána Pavla II. vďaka modlitbe sestry Marie Simon-Pierre a jej komunity. Ide o uzdravenie novorodenca, ktorý sa narodil s ťažkou kardiologickou poruchou. Rodičia sa zdôverili so svojou bolesťou sestre Marii Simon-Pierre a jej spolusestrám. Sestry sa spoločne modlili a prosili poľského pápeža za uzdravenie bábätka. Bolo uzdravené 2. apríla minulého roku, na výročie blahorečenia Jána Pavla II.

(Zdroj: www.vidimusdominum.org)
-sc-