Zomrela sestra Elvíra Petrozziová, ktorá založila Komunitu Cenacolo

Vo veku 86 rokov zomrela sestra Elvira Petrozziová, známa ako „matka Elvíra“, ktorá založila Komunitu Cenacolo.

„Vo veku 86 rokov, obklopená modlitbami a láskou celej veľkej rodiny komunity Cenacolo, sa matka Elvíra šťastne vrátila do domu svojho Otca. Svoju pozemskú púť zavŕšila vo Formačnom dome komunity Cenacolo v Saluzze, kde prežila posledné roky svojej choroby, s veľkou láskou a starostlivosťou sestier komunity. Dnes ráno, 3. augusta 2023 o 3:50, obklopená svojimi rehoľnými sestrami sa modlila, ukončila modlitbu Zdravas Kráľovná, otvorila svoje veľké žiariace oči a s veľkou dôverou sa odovzdala do náručia Milosrdného Otca a nehy Preblahoslavenej Panny Márie,“ uvádza na Facebooku Komunita Cenacolo.

Pozostatky sestry Elvíry bude možné uctiť si vo Formačnom dome Misijných sestier Vzkriesenia na Via Pagno 115 v Saluzze, na mieste, kde Elvíra strávila posledné roky svojho pozemského života. Túto môžnosť budú mať záujemcovia v piatok 4. augusta od 9:00 do 12:00 a od 14:00 do 18:30. Termín pohrebu bude oznámený neskôr.

Rita Agnese Petrozziová, ktorá je mnohým známa iba ako sestra Elvíra alebo „sestra drogovo závislých“, otvorila svoj prvý dom Cenacolo v roku 1983 v severnom Taliansku, v meste Saluzzo (asi 60 km južne od Turína).

Komunita Cenacolo prijíma mladých ľudí, predovšetkým závislých od drog a alkoholu, a ponúka im príležitosť začať odznova. Dvere komunity sú otvorené všetkým, ktorí to potrebujú, bez ohľadu na národnosť či vierovyznanie.

Domáce pravidlá sú veľmi jednoduché: žiadna televízia, počítač, cigarety, alkohol či lieky. Namiesto toho, títo mladí zasväcujú svoj život benediktínskemu sloganu „Ora et labora“ – Modli sa a pracuj! Cenacolo je postavené na kresťanských hodnotách, čo znamená, že nejde o terapeutickú inštitúciu, ale považuje sa za „školu života“.

V súčasnosti má komunita viac ako šesťdesiat domov v osemnástich krajinách. Prvý slovenský komunitný dom Cenacolo začal svoju existenciu v roku 2007 v Kráľovej pri Senci.

Komunita ponúka jednoduchý štýl života, znovuobjavenie práce prežívanej ako dar, skutočné priateľstvo a živú vieru, a to nielen drogovo závislým, ale aj tým, ktorí chcú nájsť samých seba a zmysel svojho života.

_
Zdroje: TK KBS / Facebook / Zajednica Cenacolo Hr, Majka Elvira, Cenacolo