Džihádisti v Mali ešte stále neprepustili unesenú misionárku sestru Gloriu

Už pred mesiacom 7. februára islamskí teroristi uniesli v Mali sestru Gloriu Ceciliu Narváez Argoti. Jej kongregácia iniciovala petíciu za jej prepustenie.

Sestra Gloria, pôvodom z Kolumbie, je z františkánskej Kongregácie Nepoškvrnenej Panny Márie, ktorá v Mali pomáha chudobným, najmä ženám a sirotám. Unesená bola v dedine Karangasso, blízko mesta Koutiala, asi 400 km východne od Bamaka, hlavného mesta Mali. Sestrám bolo povedané, že ju prepustia po dvoch dňoch, stále sa to však nestalo. Všetka jej práca (starostlivosť o siroty, vyučovanie čítania a písania dospelých žien, vydávanie potrebných liečiv, asistencia ženám) je bez sestry Glorie ohrozená. Biskup po jej únose sestry preložil, pretože sa obával, že by sa muži mohli vrátiť, takže nateraz je akákoľvek činnosť ich kláštora zastavená.

Predstavená sestra Noemi Quesada opísala sestru Gloriu takto: „Je ženou, ktorá sa činorodo angažuje, učiteľkou, ktorá pozná potreby ľudí. Prosíme kresťanov, aby sa modlili za jej oslobodenie a takisto aj za mnohých kresťanov väznených na východe.“

Petícia je apelom na prezidentov dotknutých krajín, aby zintenzívnili svoje úsilie v pátraní a oslobodení sestry Glorie. Pri petícii si môžete prečítať aj svedectvo sestier o únose ich spolusestry.

„Som pripravená odovzdať svoj život Pánovi, kongregácii, nech je Božia vôľa akákoľvek.“ (list zo dňa 26. 1. 2001, sr. Gloria Cecilia)

-fc-