Aplikácia a email s myšlienkou od zasvätených

Na Slovensku vznikla nová aplikácia, prináša myšlienky na deň od zasvätených. Určená je pre všetkých ľudí dobrej vôle. Novinka vznikla pri príležitosti slávenia Roka zasväteného života. Cieľom projektu, ktorého vznik rehoľníci oznámili pri príležitosti dnešného sviatku Obetovania Pána, je možnosť získať každý deň do mobilu myšlienku od zasvätených.

„Svätý Otec František vyhlásil rok 2015 za Rok zasväteného života. Týmto projektom Vám chceme priniesť každý deň myšlienku od zasvätených zo Slovenska, ale aj zahraničia, aby sme sa navzájom povzbudzovali a spolu kráčali k Bohu,“ hovorí Hermana Matláková, rehoľná sestra z Kongregácie Milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárok, ktorá vedie tím pre Rok zasväteného života na Slovensku. Dodala, že myšlienky zatiaľ tvoria šiesti oslovení zasvätení.

Aplikáciu vytvorili Jozef Martiniak, predseda občianskeho združenia Admissam v spolupráci s P. Jurajom Pigulom, šéfredaktorom časopisu Zasvätený život. Pre Android môžu záujemcovia nájsť novú aplikáciu cez google play (pod názvom – Zasvätený život), pre majiteľov zariadení Apple bude k dispozícii už čoskoro. Nainštalovanie aplikácie vyžaduje pripojenie k internetu (mobilnému alebo cez wifi), no následne je možné používať aplikáciu offline (bez internetového pripojenia). Používanie aplikácie je zadarmo. Na aplikáciu nadväzuje aj rovnomenná myslienka.zasvatenyzivot.sk, kde bude možné myšlienky nájsť a zaregistrovať sa na mailing list.

sr. Hermana Matláková, satmárka