Biskup Heskett prednášal pre redemptoristov troch štátov

Od 21. do 23. januára strávilo 35 redemptoristov z troch jednotiek spoločný čas v Čičmanoch. Toto stretnutie malo za cieľ spoločnú formáciu, modlitbu, oddych, upevnenie bratstva a spoločnej misie. Na stretnutí prednášal a kázal biskup – redemptorista Ralph Heskett z anglickej diecézy Hallam.
Jeho príhovory mali za cieľ pomôcť redemptoristom vnútorne sa otvoriť na osobné prežívanie a službu v Roku milosrdenstva. Vo svojich troch hlavných príhovoroch biskup Heskett rozoberal podobenstvo o Milosrdnom otcovi. Vo svojich úvahách sa nechal inšpirovať knihou Henriho Nouwena Návrat márnotratnéh syna.
Na poslednom spoločnom stretnutí redemptoristi zdieľali svoje dojmy a pohľady na prednesené úvahy ako aj na samotné podobenstvo o Milosrdnom otcovi. Zvyšok stretnutia bol venovaný spoločnému oddychu a rekreácii.
Na stretnutí sa zúčastnili redemptoristi pôsobiaci v rehoľných domoch na Slovensku ako aj niektorí redemptoristi pôsobiaci v Čechách (Tasovice, Frýdek – Místek, Svatá Hora) a na Ukrajine (Korolevo, Užgorod).

Zdroj: TKKBS