Dominikánky sa v Osle zamýšľali nad svojou budúcnosťou v Európe

Tridsať sestier dominikánok z rôznych krajín Európy sa v dňoch 22. – 24. septembra 2017 zišlo v Osle na pozvanie tamojších sestier. Spolu bolo zastúpených dvanásť rôznych kongregácií z desiatich európskych krajín (Nórsko, Česká republika, Francúzsko, Maďarsko, Nemecko, Rakúsko, Slovensko, Švédsko, Taliansko a Veľká Británia). Zamýšľali sa nad otázkami, ako sa môžu v súčasnosti pričiniť o pokračovanie dominikánskeho života a poslania v budúcnosti, ako dať život budúcej generácii sestier povolaných žiť Dominikovu charizmu a uskutočňovať dominikánske poslanie.

Stretnutia sa zúčastnila aj koordinátorka hnutia Medzinárodných sestier dominikánok (DSI) sr. Marie Therese Clement, ako aj sestry z americkej kongregácie Dominican Sisters of Peace. Uvažovanie a diskusiu sestier usmerňoval P. Jean Claude OP z Francúzska, ktorý prijal úlohu moderátora.

Išlo o prvé európske stretnutie tohto druhu. Sestry sa rozchádzali s vedomím, že sú súčasťou širšieho medzinárodného spoločenstva, ako aj s nádejou a odhodlaním vzájomne si pomáhať pri ohlasovaní evanjelia a napĺňaní dominikánskeho poslania.

Zdroj: dominikanky.sk
-fc-