Dominikánska ďakovná púť sa konala tento týždeň v Ríme

Dominikáni zorganizovali tento týždeň prvú ďakovnú púť do Baziliky Santa Maria Maggiore v Ríme. Ďakovali za pričlenenie troch slovenských chrámov k tejto pápežskej bazilike. Ďakovnú púť dominikánskej rodiny z Bratislavy a Košíc sprevádzal rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik a viacerí dominikáni – P. Konštanc Adam, P. Chryzostom Kryštof, P. Matúš Kušnír a ďalší.

Vyše 40 účastníkov tejto púte sa prišlo poďakovať za pripojenie svojich chrámov k Pápežskej bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme. Do Večného mesta prišlo aj farské spoločenstvo z Tepličky nad Váhom, z Považskej Bystrice a z okolia Žiliny, informovala Slovenská redakcia Vatikánskeho rozhlasu. „Chceme vyjadriť jednotu, ktorá už je v niektorých kostoloch na Slovensku,“ povedal biskup Stolárik Vatikánskemu rozhlasu. Jednotu zvýraznili v utorok pri slávení svätej omše v Bazilike Santa Maria Maggiore. V jej závere arcikňaz baziliky, poľský kardinál Stanisław Ryłko, emeritný predseda Pápežskej rady pre laikov, venoval ikonu Panny Márie Snežnej pre kostol v Košiciach.

V stredu sa pútnici zúčastnili na generálnej audiencii s pápežom Františkom na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Štyri desiatky farníkov z Tepličky nad Váhom pod vedením svojho duchovného otca Pavla Špitu po audiencii slávili svätú omšu v rozhlasovej kaplnke Vatikánskeho rozhlasu.

TK KBS, RV; ml
-fc-