Futbalový dres vymenil za rehoľný habit

Futbalista Phil Mulryne, ktorý sa v Manchestri United úspešne preslávil v tíme spolu s Ryanom Giggsom a s Davidom Beckhamom, má za sebou 27 reprezentačných zápasov v drese Írska, čo mu pripravovalo sľubnú budúcnosť.

Avšak futbalovú kariéru vymenil za iný dres, a to dominikánsky habit, aby kráčal po ceste kňazstva. „Ak chceme dať sami seba úplne Bohu cez profesiu evanjeliových rád, napriek ľudskej slabosti, treba mať dôveru v Boha, že nás bude meniť svojou milosťou, a tak zmenení odovzdáme druhým radosť zo stretnutia s ním. To je pre mňa ideál dominikánskeho života a jeden z dôvodov, ktoré ma viedli k tomuto rozhodnutiu,“ povedal Mulryne.

Jeho spoluhráči boli z jeho rozhodnutia veľmi prekvapení. Veď vzdať sa pol milióna libier i sľubnej kariéry a vziať na seba záväzky sľubov chudoby, čistoty a poslušnosti nie je kúpa hráča. „Bol to pre mňa úplný šok, keď som sa dopočul o jeho rozhodnutí,“ povedal spoluhráč Paul McVeigh podľa Daily News. „Jeho život sa prestal točiť okolo seba a začal sa venovať charitatívnej práci a pomáhať bezdomovcom,“ pokračoval McVeigh.

Mulryne, 38-ročný Ír, začal svoju kariéru futbalistu ako dieťa v roku 1994, keď navštevoval mládežnícku akadémiu Manchestru United, no napokon v roku 1999 zakotvil v prvoligovom tíme Norwich.

Írsky rodák bol v októbri vysvätený za diakona v Belfaste a za kňaza by mal byť vysvätený v roku 2017.

-msk-