Jezuiti pozývajú na spomienkový program na pamiatku rodiny Munkovcov

V Ružomberku si vo štvrtok, 14. decembra 2017 pripomínajú 73. výročie zatknutia rodiny Munkovcov. Pri tejto príležitosti pozývajú OZ Simach Art a jezuiti na spomienkový program na pamiatku novica Tomáša Munka a všetkých židov deportovaných z Ružomberka. Program sa začne v deň spomienky 14. decembra svätou omšou o 18,00 hod.v jezuitskom kostole v Ružomberku, po ktorom bude nasledovať akadémia o živote rodiny Munkovcov. O 19,30 hod. začne celonočná adorácia v noviciátskej kaplnke. V piatok 15. decembra bude svätá omša o 18,00 hod. a po nej o 19,00 hod. sa program ukončí 10. koncertom v Galérii Ľudovíta Fullu.

Tomáša Munka a jeho otca Františka, s ktorým bol uväznený v koncentračnom tábore Sachsenhausen zastrelili pravdepodobne 21. alebo 22. apríla 1945 neďaleko mesta Neuruppin. Patrili medzi šesťtisíc obetí, ktoré počas pochodu zahynuli.

Kauza blahorečenia Tomáša a Františka Munkovcov bola dňa 19. mája 2015 odovzdaná vatikánskej Kongregácii pre kauzy svätých. Generálny postulátor Spoločnosti Ježišovej P. Anton Witwer SJ spolu s vicepostulátormi P. Ondrejom Gabrišom SJ a p. Františkom Mikloškom na úrade Kongregácie vo Vatikáne odovzdali úradne zapečatenú kompletnú dokumentáciu diecéznej fázy procesu.

Zdroj:jezuiti.sk

-msk-