Klauzurovaný kláštor a farské evanjelizačné bunky

Tieto dva na prvý pohľad ťažšie zlučiteľné pojmy spojí v dňoch 7. – 8. mája 2018 v Kláštore sestier redemptoristiek vo Vranove nad Topľou – Lomnica akcia s názvom Prezentácia systému farských evanjelizačných buniek.

Všetkých, ktorí sa chcú do hĺbky zoznámiť so systémom farských evanjelizačných buniek alebo hľadajú ako ich vo svojej farnosti začať, pozýva na Lomnicu v mene organizačného tímu o. Jozef Zorvan. So skúsenosťami sa prídu podeliť aj hostia zo zahraničia a okrem inšpirácie a ponuky konkrétnej pomoci a ponuky materiálov bude čas aj na spoločnú modlitbu. Program otvorí 7. mája o 19.00 večer chvál a pokračovať bude 8. mája od 8:30 do 17:00.

Vstup je voľný, ak však máte záujem o obed, potvrďte svoju účasť telefonicky na 0918 590 592, alebo na evanjelizacnebunky@gmail.com (najneskôr v nedeľu 6. mája 2018). Manipulačný poplatok + strava: 7€.

Štatúty Farských evanjelizačných buniek uznala Cirkev 5. septembra 2015. Pápež František im pri tejto príležitosti povedal: „Vo farských evanjelizačných bunkách máte poslanie byť zárodkom, ktorý pomáha farskému spoločenstvu, aby sa stalo rodinou a aby nachádzalo svoju misionársku povahu.“ Ide o evanjelizačnú metódu, ktorá má svoj pôvod v Kórei, odkiaľ sa vďaka americkému kňazovi Michaelovi Eiversovi ujala na Floride. V roku 1987 cez farára z Milána dona „PiGi“ Periniho sa metóda,  spojená s dennou 24 hodinovou adoráciou, rozšírila aj v Taliansku. Dnes sú Farské evanjelizačné bunky rozšírené po celom svete.

-fc-