Mariánky ďakovali za 90 rokov od vzniku Slovenskej provincie

V sobotu 24. júna 2017 na slávnosť Narodenia Jána Krstiteľa – patróna Trnavskej arcidiecézy sa stretli na ďakovnej slávnosti za 90 rokov od vzniku Slovenskej provincie Sedembolestnej Panny Márie sestry z Kongregácie Dcér Božskej Lásky.

Program začali modlitbou posvätného ruženca v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave, po ktorom predstavila históriu a súčasnosť provincie sr. M. Xavéria Mikulová FDC v krátkej prednáške.

Slávnostnú svätú omšu celebroval Mons. Ján Sokol, emeritný trnavský arcibiskup, ktorý slávením Eucharistie poďakoval za 60 rokov kňazstva. Spolu s ním koncelebroval Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup, a kňazi nielen z Trnavskej arcidiecézy. Pozvaní hostia sa občerstvili pri jedle, pri rozhovoroch a pri spontánnej zábave v Provinciálnom dome na Halenárskej ulici v Trnave.

O 15:00 hodine požehnal pamätnú tabuľu na budove Marianum na ulici A. Žarnova 7 v Trnave Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup. Prítomní si vypočuli krátku prednášku sr. M. Daniely Bezdedovej FDC o budove Marianum a prezreli si priestory ubytovacieho zariadenia, zubnej ambulancie MUDr. Hlavatoviča ako aj ešte neopravené priestory bývalej kaplnky.

Na slávnosti nechýbala generálna matka Kongregácie sr. Maria Dulce Adams FDC, generálna vikárka sr. M. Benwenuta Kaczocha FDC, bývalé generálne predstavené sr. Nicolina Henges FDC a sr. Lucyna Mroczek FDC a tiež sestry z Rakúskej, Chorvátskej a Poľskej provincie ako aj z Českej, Maďarskej a Anglickej viceprovincie.

zdroj:marianky.sk

-msk-

06 10 DSC_0192