Misionárov v Kirgizsku a Bolívii chcú podporiť zakúpením dvoch áut

MIVA Slovensko informuje o prebiehajúcej kampani. Jej cieľom je získať finančnú podporu pre slovenských misionárov na kúpu dvoch áut – do Kirgizska a do Bolívie.

Podporiť ju je možné aj na portáli donio.sk (s názvom Pomôžme slovenským misionárom vo svete!alebo cez webstránku www.mivaslovensko.sk, informovala Barbora Molnárová. „Autá, ktoré z financií zaobstarávame nepoužíva daná osoba ako „svoje“ auto. Je určené pre celú farnosť, alebo aktivity rádu. Na pastoračnú, charitatívnu, sociálnu či medicínsku pomoc,“ uvádza.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Rehoľná sestra v Bolívii je regionálnou predstavenou rádu, ktorý sa stará o ľudí v najväčšej väznici v krajine. Je v nej až cez 7 tisíc uväznených osôb a táto väznica tvorí uzatvorené mesto, kde žijú aj mnohé deti do 6 rokov s ich matkami. Prevádzkujú tam škôlku, aby deti zažili aj starostlivosť a prijatie, keďže ich matky sa o ne nestarajú.

Slovenský kňaz v Kirgizsku je zase odkázaný na používanie už veľmi starého auta, ktoré nie je bezpečné. Cesty sú tam zlé a potrieb na cestovanie za farníkmi, ktorí sú roztrúsení po veľkom území mnoho. Do Kirgizska si ho vyžiadal miestny biskup, keďže už dlhé roky pôsobil v podobnom regióne.

Zdroj: TK KBS / MIVA Slovensko