Na mediálnom školení v Žiline sa stretne 25 rehoľníkov z 19 reholí

V Žiline chystajú mediálne školenie rehoľníkov. Od piatku do nedele (19. – 21. októbra 2018) sa takmer tridsiatka zástupcov z troch mužských a 16 ženských reholí zapojí do práce v štyroch workshopoch. Šestnásti prídu po prvýkrát. Salezián Pavol Dzivý SDB zoznámi účastníkov s prácou s kamerou. O vytvorení jednoduchej prezentačnej webstránky bude hovoriť František Tokarčík. So základmi ovládania fotoaparátu zasvätených zoznámi Vladimír Škuta a o princípoch on-line spravodajstva bude hovoriť Pavol Rábara. V programe je aj duchovný a spoločenský program. Zapoja sa aj do diskusie s manželmi – novinármi Miroslavom a Beátou Jarošovými a bratislavským pomocným biskupom Jozefom Haľkom.

„Chceme ponúknuť zasväteným možnosť porásť v zručnostiach, ktoré budú môcť kompetentnejšie používať vo svojich rehoľných spoločenstvách a v službe Cirkvi. Fotky budú ostrejšie a s príbehom, správy z akcií prehľadne a jasne napísané, videá pozerateľné a spravovanie ich rehoľných webov im nedá tak technicky a graficky zabrať. Na týchto školeniach nevyrábame profesionálov, ale použiteľných amatérov, preto sme zatiaľ vždy ponúkali základy z rôznych oblastí,“ hovorí sr. Františka Čačková OSF, ktorá sa spolu s tímom podieľa na organizácií podujatia. Pripomína, že po prvýkrát bude mať školenie aj medzinárodnú účasť. „Jedna sestra príde z Vatikánu, jedna zo Znojma, jedna z Užhorodu a jeden rehoľník z Brna,“ dodala sr. Františka.

Podujatie po piaty raz organizuje redakcia časopisu Zasvätený život, ktorý zastrešujú obe konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku.

( TK KBS, fca; ml )