Na sviatok Sedembolestnej začína opäť reťaz pôstu a modlitieb za kňazov

Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, v sobotu 15. septembra, začína na Slovensku 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Trvať bude do 24. októbra.

„Modlitba za kňaza sa vzťahuje nielen na kňaza, za ktorého sa koná, ale na všetky duše, ktoré sú mu zverené. Keď sa teda modlíte za kňazov, modlíte sa za dobro celej Cirkvi, a tým tiež najlepšie potešujete Pána Ježiša v Najsvätejšej sviatosti v jeho bolestnom zármutku.“ Sv. Terézia z Avily nás prostredníctvom týchto slov pozýva ešte intenzívnejšie sa zapojiť do služby dobru,“ hovorí pre TK KBS Samuel Brečka z hnutia Modlitby za kňazov (MZK).

Každý, kto má možnosť a túžbu zapojiť sa, môže si vybrať ľubovoľný deň (prípadne viac) a obetovať ho za našich duchovných otcov. Hnutie MZK ponúka pre farnosti a iné spoločenstvá tabuľku s možnosťou zapísať sa na konkrétny deň. Záujemcovia ju nájdu TU.

Pôstne úmysly môžu byť rôzne. Napríklad za starých a chorých kňazov, za kňazov so zraneným srdcom, spútaných rôznymi závislosťami, alebo takých, ktorí sa cítia vyhorení. Pôst je možné obetovať za pastiera vo svojej farnosti, či toho, ktorý ti najviac pomohol na ceste k Bohu. V pôste a modlitbách chcú iniciátori reťaze pamätať aj na nové povolania do kňazstva.

Súčasťou tejto akcie bude aj Púť za kňazov v Šaštíne. Uskutoční sa 29. septembra 2018. Hlavným celebrantom na svätej omši bude bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský. Hosťom, ktorý bude mať prednášku, bude kňaz Marián Kuffa. K úcte budú počas púte vystavené relikvie blahoslavených Titusa Zemana a sestry Zdenky – záchrancov kňazov.

Plagát vo formáte PDF je možné si stiahnuť TU (horizontálne) a TU (vertikálne)

Viac informácií o akcii je možné nájsť na stránke postaputzaknazov.sk

TK KBS informoval Samuel Brečka