Ocenenie „Sociálny čin roka 2017“ prevzali aj zasvätení

Podujatie pod názvom Sociálny čin roka sa konalo už po pätnásty raz v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky, za účasti premiéra Petra Pellegriniho. V slávnostnej atmosfére si prevzalo dňa 9.októbra 2018 ocenenia celkovo 20 ľudí.

Medzi ocenenými bola aj sestra Maristella Kačová z Congregatio Jesu. Nominovaná bola za pomoc rodine, ktorá sa po autonehode nachádzala v ťažkej situácii. Všetci – mama otec a dve deti boli ťažko zranení, čo si vyžiadalo dlhodobú liečbu. Najbolestnejšie bolo prijať smrť mesačného dieťaťa, ktoré nehodu neprežilo. V tejto situácii im bola vo veľkej miere oporou sr. Maristella, tak po finančnej, ale aj ľudskej stránke.

Ocenenie za sociálny čin roka dostal aj salezián Juraj Malý. Pastoračne pôsobí vo vojenskom ordinariáte vo väznici pre mladistvých v Sučanoch, a tiež pracuje v rámci Centra pre obnovu rodiny Dorka v Ružomberku. Dom na pol ceste, ktorý vznikol v jednom zo starších ružomberských domov na ulici Pod Skalami, bude slúžiť pre mladých mužov a ženy, ktorí opustia detský domov alebo ústav na výkon trestu, aby sa im pomohlo sa zaradiť do spoločnosti.

Záznam z odovzdávania ocenení si môžete pozrieť na TA3.

-fc-
Foto: printscreen TA3