Pripravuje sa štvrtý ročník iniciatívy 24 hodín pre Pána

Pôstna iniciatíva 24 hodín pre Pána sa bude realizovať tento rok po štvrtý raz a to v dňoch od 24. do 25. marca. Hlavnou témou reflexie sú na tento rok Pánove slová z Matúšovho evanjelia: «Milosrdenstvo chcem» (Mt 9,13).

Podľa oficiálneho komuniké Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie budú v týchto dňoch kňazi v Ríme vysluhovať sviatosť zmierenia v Kostole Santa Maria in Trastevere a v Kostole stigiem sv. Františka. Oba chrámy ostanú otvorené pre eucharistickú adoráciu a spovedanie až do neskorých večerných hodín.

Pastoračná iniciatíva vyvrcholí slávnostnými vešperami 4. pôstnej nedele o 17.00 hodine v Kostole Santo Spirito in Sassia neďaleko Vatikánu. Kostol je známy aj ako Svätyňa Božieho milosrdenstva a pôsobí pri ňom komunita Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva. Modlitbové stretnutie bude viesť predseda Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie Mons. Rino Fisichella.

Do tejto pôstnej iniciatívy sú zapojené aj slovenské diecézy a pozývajú k 24 hodinovej celosvetovej modlitbe jednotlivcov, rehoľné spoločenstvá a farnosti.

Zdroj: RV

-msk-