Púť relikvií svätej Terézie z Lisieux na Slovensku (štvrtý deň)

Na Slovensku prebieha púť relikvie svätej Terézie z Lisieux. Relikviár s jej ostatkami privítali štvrtý deň v Detve a v Lučenci. Počas dňa si ich prišlo uctiť vyše 5 500 ľudí.

STREDA 13. januára 2015

Po stredajšom odchode z detvianskeho karmelu relikvie sv. Terézie z Lisieux preniesli do farského kostola sv. Františka z Assisi v Detve, kde nasledovalo pásmo čítaní z diela sv. Terézie, ruženec a svätá omša. Celebroval ju generálny vikár Banskobystrického biskupstva Branislav Koppál, ktorý sa prítomným prihovoril aj v homílii.

Po skončení programu v Detve sa relikvie presunuli do Rožňavského biskupstva – do Lučenca, kde prišli aj stovky ľudí z okolia. Celý program prebiehal dvojjazyčne – slovensko – maďarsky. Po večerných svätých omšiach sa z Lučenca preniesli relikvie do Starej Halíče, kde budú v noci strážené komunitou sestier z Rodiny Panny Márie.

FOTOGRAFIE z prijatia relikvií (aktualizované)(Kliknite TU)

AUDIONAHRÁVKY z prvého dňa je možné nájsť::TU::

Púť relikvií sa uskutoční na záver Roka zasväteného života na Slovensku. Príjmu ich aj ďalšie mestá: Rožňava, Gelnica, Košice, Lorinčík, Michalovce, Vranov nad Topľov, Prešov, Kežmarok, Poprad, Vyšné Hágy, Okoličné, Ružomberok, Trstená, Námestovo, Krivá na Orave, Žilina, Kysucké Nové Mesto, Turzovka, Trenčín, Radošiná a Trnava. Urna s relikviami putuje po celom svete už niekoľko desaťročí. Do dnešného dňa je to vyše päťdesiat krajín, od Filipín po Spojené štáty, cez Irak, Izrael, Rusko, Sibír. K relikviáru prišlo niekoľko desiatok miliónov ľudí. Terezka pritiahla aj katolíkov, ktorí nechodia pravidelne do kostola alebo prestali chodiť, moslimov, veriacich iných vierovyznaní i neveriacich, uvádza webstránka terezka.kkp.sk, ktorá vznikla pri príležitosti putovania relikvie na Slovensku.

Zdroj: TKKBS; foto: Alžbeta Hrušovská; cestaplus.sk