Redemptoristi predstavili webovú aplikáciu Matky ustavičnej pomoci

Modlitby, novéna či pieseň k Matke ustavičnej pomoci sú už aj v digitálnej podobe. Kongregácia najsvätejšieho Vykupiteľa – redemptoristi, ktorá si dnes pripomína 153. výročie zverenia ikony pápežom Piom IX., oficiálne predstavila slovenskú webovú aplikáciu Matky ustavičnej pomoci MUP.digital.

Webová aplikácia MUP.digital je optimalizovaná pre mobilné zariadenia a obsahuje všetky texty, ktoré ctitelia Matky ustavičnej pomoci poznajú z brožúrok používaných pri verejných novénach či súkromných pobožnostiach. V jednoduchom menu nájdu históriu ikony, kompletné texty novény k Matke ustavičnej pomoci a rozjímania nad ikonou, ako aj pieseň JKS č. 522 K nebesiam dnes zaleť pieseň. V časti Modlitby sú okrem základných modlitieb aj Litánie k Matke ustavičnej pomoci a Posvätný ruženec s ikonou. Tí, ktorí sú za volantom či v hromadnej doprave, a modlitby si chcú vypočuť, môžu kliknúť na ikonku vedľa názvu modlitby a pustiť si jej nahrávku. Súčasťou webovej aplikácie je aj možnosť odoslať svoje prosby a poďakovania do komunít redemptoristov, kde sa pravidelne modlí novéna k Matke ustavičnej pomoci.

Pápež Pius IX. zveril ikonu Matky ustavičnej pomoci redemptoristom 11. decembra 1865 so slovami ‚Urobte ten obraz známy po celom svete‘. Jej veľkým ctiteľom bol pápež Ján Pavol II., ktorý počas svojej návštevy v júni 1991 v Kostole svätého Alfonza v Ríme povzbudzoval redemptoristov a veriacich k prehĺbeniu úcty k obrazu Matky ustavičnej pomoci a príhovor zakončil slovami: „Tak ako dieťa Ježiš, ktoré obdivujeme na tomto uctievanom obraze, aj my chceme držať tvoju ruku. Nechýba ti ani sila, ani dobrota, aby si nám pomohla v každej núdzi, v každej potrebe. To je tvoja hodina! Príď nám na pomoc, buď nám útočiskom a nádejou! Amen.“

Mediálny tím redemptoristov