Režim v Nikarague vyhostil rehoľníčky a skonfiškoval trapistický kláštor

Režim Nikaraguy vyhostil dve rehoľníčky z dominikánskej kongregácie Zvestovania Panny Márie a skonfiškoval trapistický kláštor v San Pedro de Lóvago.

V stredu 12. apríla z Nikaraguy vyhostili dve kostarické rehoľníčky dominikánskej Kongregácie Zvestovania Panny Márie. Isabel a Cecilia Blanco Cubillové pracovali v domove pre seniorov Fundación Colegio Susana Lópeza Carazo. Predtým od roku 1958 viedli domov Rivas. Vyhostené rehoľníčky dorazili do Kostariky.

Deň predtým, 11. apríla, vláda stredoamerickej krajiny skonfiškovala kláštor trapistiek, ktorý sa nachádza v San Pedro de Lóvago v Chontales, a odovzdala ho nikaragujskému Inštitútu poľnohospodárskej techniky.

Trapistky opustili kláštor 24. februára a nasledujúci deň dorazili do Panamy. Ich kongregácia patrí k radu sestier cisterciátiek prísnej observancie a do Nikaraguy prišla z Argentíny 20. januára 2001.

Nikaragujská Katolícka cirkev prežila neľahký Svätý týždeň po tom, čo prezident Ortega zakázal tradičné verejné akcie v tomto období. V krajine bolo údajne zakázaných viac ako 3 000 procesií a asi 20 ľudí bolo zatknutých.

Zdroj: TK KBS, VaticanNews