Saleziánska rodina na EXPO 2015 v Miláne

Saleziánska rodina dona Bosca sa zúčastní na svetovej výstave Expo 2015 v Miláne s témou „Živiť planétu, energia pre život”. Pavilón saleziánskej rodiny s názvom „Dom dona Bosca“ bude jediný, ktorý sa viaže na rehoľné spoločenstvo a nie na štát, organizáciu či spoločnosť. Bude sa môcť pochváliť prepojením na prítomnosť saleziánov vo viac než 130 krajinách sveta.
Pri príležitosti 200. výročia narodenia svätého Jána Bosca sa saleziánska rodina rozhodla upozorniť širšiu verejnosť na svojho zakladateľa ako autora špecifickej metódy a vzdelávacieho systému. Saleziánsky slogan pre Expo 2015 takto parafrázuje hlavnú témy výstavy: „Vychovávať mladých, energia pre život.“
Saleziánska rodina dona Bosca tvrdí, že pre udržateľnosť a budúcnosť planéty je potrebné staviť na výchovu a na protagonizmus mladých ľudí. Don Bosco sa vyjadril, že «mladí ľudia sú najcennejšou a delikátnou súčasťou ľudskej spoločnosti.» V Dome dona Bosca bude možné zažiť účinky saleziánskeho výchovného systému vďaka svedectvu tých, ktorí žili a vyrastali v „škole“ tohto svätca: bývalých študentov a študentiek, podnikateľov a pedagógov, učiteľov a politikov, mužov a žien z piatich kontinentov, ktorí predstavia, ako sa tento výchovný model konkretizuje každý deň vo svete v prospech mladých ľudí a pre ich rast.

(Zdroj RV, -jk-)