Sestra A. Smerilliová sekretárkou ad interim Dikastéria per ľudský rozvoj

Svätý Otec vymenoval rehoľnú sestru Alessandru Smerilliovú FMA do funkcie sekretára „ad interim“ Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj a za delegátku pre Vatikánsku komisiu COVID-19. Nahradí tak Mons. Bruna Marie Duffého a kňaza Augusta Zampiniho, ktorí doteraz pôsobili ako sekretár a prídavný sekretár spomínaného dikastéria, no obaja sa v súčasnosti vrátili do svojich diecéz.

Svätý Otec tak rozhodol, že vedenie Vatikánskej komisie COVID-19 bude mať nasledovné zloženie: kardinálPeter Turkson – prefekt Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj, sestra Alessandra Smerilliová FMA – dočasná sekretárka (ad interim) a kňaz Fabio Biaggio CS – podsekretár Sekcie pre migrantov a utečencov.

Pripomeňme, že 47-ročná Sr. Alessandra Smerilliová, členka Inštitútu dcér Márie Pomocnice (saleziánky), docentka politickej ekonómie na saleziánskej Pápežskej fakulte pedagogických vied Auxilium v Ríme, bola v marci 2021 menovaná za podsekretárku spomínaného dikastéria a od roku 2020 pôsobí ako koordinátorka operatívnej skupiny (task force) Vatikánskej komisie COVID-19.

Zdroj: RV, zk