Špičkového futbalistu vysvätili za kňaza

Špičkového futbalistu Philipa Mulryneho čakala sľubná budúcnosť. V Manchestri United sa úspešne preslávil v tíme spolu s Ryanom Giggsom a s Davidom Beckhamom. Nazbieral v žltom drese “Kanárikov” 120 ligových štartov a strelil 15 gólov a v zelenom drese Severného Írska nastúpil na 27 zápasov a vsietil tri góly.

Avšak futbalovú kariéru vymenil za iný dres, a to dominikánsky habit a dňa 8. júla 2017 v kostole v St. Saviour´s v Írsku ho vysvätil za kňaza arcibiskup Joseph Augustin Di Noia OP.  „Ak chceme dať sami seba úplne Bohu napriek ľudskej slabosti, treba mať dôveru v Boha, že nás bude meniť svojou milosťou, a tak zmenení odovzdáme druhým radosť zo stretnutia s ním.“  povedal o svojom rozhodnutí Mulryne.

Mulryne sa narodil 1. janurára 1978 v írskom meste Belfast. Svoju kariéru futbalistu začal ako dieťa v roku 1994, keď navštevoval mládežnícku akadémiu Manchestru United, no napokon v roku 1999 zakotvil v prvoligovom tíme Norwich. Zarábal okolo pol milióna libier ročne, chodil so známou modelkou Nicolou Chapmanovou a v roku 2005 bol dokonca po divokom fláme z reprezentačného tímu vylúčený. Po ukončení kariéry odišiel do Ríma na Pontifical Irish College študovať filozofiu a teológiu, a potom vstúpil do dominikánskeho noviciátu v Corku. V septembri v roku 2016 zložil večné sľuby a v októbri prijal diakonské svätenie.

Záznam z kňazskej vysviacky ::TU:: a nemôže chýbať ani zostrih z jeho gólov ::TU::

foto:mirror.co.uk

-msk-