V polovici septembra sa opäť uskutočnili stretnutia ctiteľov Božieho služobníka dona Titusa Zemana, dve z troch stretnutí sa konali na Záhorí.
Najprv v sobotu 11. septembra vicepostulátor kauzy procesu blahorečenia don Jozef Slivoň SDB celebroval svätú omšu v Národnej Svätyni v Šaštíne. Pri príležitosti slávnosti Sedembolestnej Panny Márie bol aj priestor oboznámiť prítomných veriacich o priebehu procesu blahorečenia. V aktuálnej rímskej fáze materiály už začali študovať členovia teologickej komisie. Synovec dona Titusa pán Michal Titus Radošinský predstavil v Šaštíne veriacim životopis Božieho služobníka a následne sa rozprúdila diskusia.
V nedeľu 12. septembra sa konalo spomienkové stretnutie v rodisku Titusa Zemana, v bratislavských Vajnoroch. Jeho ctitelia sa stretli pri príležitosti 75. výročia primícií Božieho služobníka, ktoré sa slávili vo Vajnoroch 4. augusta 1940. Zároveň si pripomenuli 65. výročie jeho príchodu s prvou skupinou spolubratov do Turína. Aj vo Vajnoroch si prítomní vypočuli najnovšie informácie o procese blahorečenia a o siedmej mimoriadnej milosti udelenej na príhovor Božieho služobníka. O svoje živé spomienky na dona Titusa sa s jeho ctiteľmi podelil pán Augustín Krivosudský, ktorý ho spoznal v biskupskom gymnáziu v Trnave a neskôr sa s ním stretol aj po jeho prepustení z väzenia. Vo Vajnoroch si následne prítomní pozreli aj krátky film o pútnickom zájazde po stopách Titusa Zemana, z júna 2015, kedy mali ctitelia – pútnici možnosť vidieť v Turíne aj Turínske plátno a tiež pozdraviť Svätého Otca Františka, ktorý bol v tom čase v Turíne na apoštolskej návšteve.
Tretie spomienkové stretnutie sa konalo vo štvrtok 17. septembra v kostole v Brodskom. Tam si ctitelia dona Titusa a veriaci z farnosti pripomenuli chvíle z konca apríla 1950, kedy navštívil don Titus saleziána dona Františka Revasa a povedal mu o svojom úmysle odvádzať mladých spolubratov do Turína, aby mohli dokončiť začaté štúdium teológie, pričom si spoločne prezreli brehy rieky Moravy a dohodli sa, že budú hľadať prevádzača cez československo – rakúsku hranicu. Aj v Brodskom sa pri stretnutí rozprúdila diskusia, v ktorej sa farníci živo zaujímali o osobu Božieho služobníka.
Zdroj: www.saleziani.sk