Športom v habite zabojovali za dobrú vec

Už ste videli hrať rehoľnú sestru basketbal? Alebo skupinku sestier v habitoch vo fitku?

Koncom marca 2018 družstvo rehoľných sestier v americkom meste Massachusetts tesne vyhralo zápas proti tímu Eagles (skóre bolo 36:35). Komunita Sestier služobníc Nepoškvrneného srdca Panny Márie z diecézy Worcester v meste Massachusetts žije podľa spirituality svätého Ľudovíta Márie Grignona z Montfortu. Ich poslaním je evanjelizácia a vyučovanie na ich škole, ktorú chceli týmto podujatím podporiť. Zisk pochádzal aj z predaja pizze, praclíkov alebo z lístkov lotérie. Sestry po akcii skonštatovali: „Vďaka všetkým, ktorí zaplnili hľadisko, tlieskali a pobavili sa na tomto sympatickom podujatí. Netrpezlivo očakávame ďalší turnaj“.

Druhým rehoľným tímom sú sestry kapucínky Najsvätejšieho Srdca z Poľska. Na videu ich vidíme ako prichádzajú do fitness centra cvičiť, aby sa posilnili do boja a vládali slúžiť deťom v detskom domove, ktorý vedú v Siennici už viac ako 20 rokov. Keďže tiež potrebujú zabezpečiť financie na opravu tohto domu, urobili toto video a prosia o podporu, keď že kvôli zákonom musí byť budova opravená v krátkom čase.

Rehoľníci však nešportujú len kvôli získaniu financií a pred fotoaparátmi a kamerami. Cvičenie a pohyb sú pre mnohých súčasťou ich denného programu, aby dobre a v zdraví zvládali všetky ich zodpovedné služby a úlohy.

Štefan Turanský SDB a Františka Čačková OSF