Svätý Otec bude 2. februára sláviť Deň zasväteného života spolu s rehoľníkmi

Aj tento rok bude Svätý Otec predsedať sláveniu Dňa zasväteného života. Na sviatok Obetovania Pána 2. februára bude sláviť svätú omšu o 17.30 v Bazilike sv. Petra za koncelebrácie kardinálov a biskupov, ako aj početných rehoľných kňazov a za účasti členov mužských i ženských spoločenstiev zasväteného života.

Sviatok Obetovania Pána, ľudovo nazývaný Hromnice, sa vzťahuje na udalosť, keď Panna Mária s Jozefom priniesli dieťa Ježiša na 40. deň do Jeruzalemského chrámu, aby ho zasvätili Pánovi. Cirkev si v tento deň každoročne pripomína hodnotu daru zasväteného života v jeho najrozličnejších formách. Liturgia sa začína obradom svetla s procesiou zasvätených mužov a žien so zažatými sviecami či lampami.

Ako informoval majster pápežských liturgických slávení Mons. Guido Marini, tí, ktorí chcú podľa tradície venovať pre Svätého Otca osobitnú sviecu, budú mať možnosť ju vopred odovzdať na príslušnom mieste pri vstupe do baziliky.

Lístky na koncelebráciu pre kňazov z inštitútov zasväteného života a spoločenstiev apoštolského života sa budú rozdávať v stredu a štvrtok 30. a 31. januára v čase od 8.30 do 13. hodiny na zvyčajných miestach vo Vatikáne.

Zdroj: VaticanNews, jb