Tehlička pre Kostol sv. Rity

Rehoľa sv. Augustína a on-line kníhkupectvo zachej.sk prichádzajú s projektom „Tehlička sv. Rity“. Tehličku sv. Rity sa je možné zakúpiť na stránke www.zachej.sk a darovať tak svoj finančný príspevok na podporu výstavby sanktuária sv. Rity. Je to spôsob, ako môžu ľudia jednoducho prispieť a pomôcť dielu, ktoré bude pomáhať mnohým generáciám na ceste obnovy života.

Rehoľa sv. Augustína je na Slovensku prítomná už dvadsať rokov. Od roku 2011 pôsobí v Kláštore sv. Augustína v Košiciach. „Každé pôsobenie rehole potrebuje k činnosti aj nejaký svoj chrám, ktorý by bol centrom celého diania a života rehoľníkov. Kostol staviame už tri roky a radi by sme ho čo najskôr dokončili,“ hovorí predstavený rehole P. Juraj Pigula.

Tohto roku stavba Kostola sv. Rity už pokročila a na kostol sa kladie strecha, ktorá by mala byť dokončená do konca roka 2015. Zbierku by chceli augustiniáni využiť na zastrešenie a zasklenie svetlíka na vrchu kostola spolu s osadením nerezového kríža. Podľa ekonóma augustiniánov a zodpovedného za stavbu kostola P. Jozefa Jurdáka by vyzbierané peniaze veľmi pomohli pri zakrytí celej budovy.

Kostol sv. Rity bude chrámom zmierenia a milosrdenstva, kde podľa príkladu sv. Rity každý bude môcť nájsť svoju cestu k Bohu a zakúsiť veľké Božie milosrdenstvo.

-aug-