V Bolívii zavraždili 25-ročnú poľskú dobrovoľníčku

Miestna polícia potvrdila, že v priestoroch Kongregácie služobníkov Božej Matky v meste Cochabambe v centrálnej Bolívii našli nevládne telo 25-ročnej poľskej dobrovoľníčky Heleny Kmiecovej. Mladá žena mala na tele početné bodné rany. Polícia zaistila dve osoby, ktoré čelia podozreniu z vraždy s úmyslom misionárku okradnúť alebo znásilniť.

Mladá dobrovoľníčka, ktorá nedávno ukončila vysokoškolské štúdia, sa aktívne zapájala do života Cirkvi. Uplynulý rok pomáhala pri organizovaní Svetových dní mládeže v Krakove a len pred niekoľkými dňami pricestovala do bolívijskej Cochabamby, aby ako dobrovoľníčka pracovala u pátrov Salvatoriánov. Heleninou úlohou malo byť pomáhať sestrám z Kongregácie Nepoškvrneného počatia Panny Márie v novootvorenom detskom domove.

K tragickej udalosti sa pre Vatikánsky rozhlas vyjadril biskup bolívijskej diecézy Oruro Mons. Krzysztof Białasik Wawrowska, ktorý pochádza z Poľska a patrí do Spoločnosti Božieho slova:

„Je to veľmi smutná správa a nechápeme, prečo sa to stalo. Modlíme sa za to, aby duša dobrovoľníčky našla pokoj, a sa už nikdy nezopakoval podobný prípad. Dievčatá prišli len pred desiatimi dňami; nikto ich ešte nepoznal, ešte sa len zoznamovali s prostredím. Ja tu už žijem tridsaťdva rokov. Bolívia bola stále vnímaná ako najpokojnejšia krajina v tejto oblasti, i keď počas uplynulých desať rokov sa situácia začala meniť. Často sme o tom rozprávali, hľadajúc dôvody: čo sa stalo v Bolívii, že je tu viac ozbrojených prepadnutí, krádeží, že sa zabíja pre mobil? Je to niečo neslýchané, o čom sa doteraz nehovorilo“.

Zdroj: RV