V Krakove prebieha Veľtrh povolaní

Na Svetových dňoch mládeže v poľskom Krakove okrem mnohých iných podujatí prebieha na štadióne od utorka 26. do piatku 29. júla 2016 aj Veľtrh povolaní, ktorý je tvorený približne 122 spoločenstvami.

„Je to spôsob, ako nájsť svoje povolanie,“ hovorí Aleksandra Przytulska, koordinátorka akcií Centra povolania na SDM. Veľtrh povolaní sa realizoval už na predchádzajúcich SDM, ale v Krakove je to  v širšom zábere: v rôznych oblastiach života sa reflektuje niečo osobné. Preto sú ponúknuté aj štyri hlavné témy pre pripravované konferencie: Boh, milosrdenstvo, práca a rodina.

Jose Angel (20-ročný), seminarista z Mexika: „Je nesmierne dôležité poznať svoju charizmu, modliť sa a podporovať misie.“ Lorraine (21-ročná) z Texasu hovorí, že každý musí byť otvorený pre povolanie, a povzbudzuje k postoju založenému na otvorenosti. Pre Marlona, (32-ročný) z Pampagny sa jedná o prvú skúsenosť z takéhoto veľtrhu povolaní a hovorí: „Som ohromený touto príležitosťou, ktoré sú tu ponúkané, akou je modlitba, rozhovory.“

Cieľom tohto veľtrhu je pomôcť mladým ľuďom, ktorí sa zúčastnia SDM 2016, spoznať – medzi mnohými inými cestami – i povolania otvorené pre Cirkev a pobádať ich k hľadaniu Božieho plánu pre každého človeka. Veľtrh povolaní je tiež príležitosťou pre rehoľné rodiny, hnutia, združenia a iné cirkevné inštitúcie z celého sveta predstaviť svoju činnosť a poslanie tisíckam účastníkov SDM v Krakove. Veľtrhu sa zúčastňujú reprezentanti z mnohých krajín.

Pápež František v posolstve ku Dňu povolaní 2016 povedal: „Každé povolanie v Cirkvi má svoj pôvod v spolucítiacom pohľade Ježiša. Obrátenie a povolanie sú ako dve strany jednej mince a po celý život misionárskeho učeníka sa na seba neustále odvolávajú.“

Zdroj:krakow2016.com/it/

Preklad: Monika Skalová