V Londýne ukončili letný seminár o Mary Wardovej

Druhý ročník Letného seminára o Mary Wardovej, zakladateľky Congregatio Jesu, sa konal od 6. do 26. júla 2017 v Allan Hall v Londýne. Zúčastnilo sa na ňom 10 sestier zo siedmich krajín.

Seminár, na ktorom prešli životnú cestu Mary Wardovej, začali historickým pozadím Anglicka, prešli cez duchovné vplyvy a jej skúsenosť s Cirkvou až po koniec života. „Premýšľali sme nad bohatým dedičstvom, ktoré nám zanechala nielen ona, ale každá jedna členka. Významnejším sa všetko stalo pre nás vtedy, keď sme mali príležitosť navštíviť miesta, kde Mary Wardová vyrastala, formovala sa, nechávala sa viesť Bohom a napokon aj zomrela. Bol to však čas aj na vzájomnú spoluprácu, spoznávanie sa a zdieľanie skúseností zo života na rôznych kontinentoch,“ povedala o svojej skúsenosti jedna z účastníčok sr. Manju Mathew.

Congregatio Jesu je medzinárodná kongregácia s 1680 sestrami v 17 provinciách v Európe, Amerike, Ázii a Afrike. Na Slovensku pôsobia v 17 komunitách. Cieľom kongregácie podľa pravidiel je s Božou milosťou sa venovať nielen spáse a pokroku vlastných duší, ale s tou istou milosťou zo všetkých síl pomáhať k spáse a dokonalosti blížnych.
zdroj: congregatiojesu.com

-msk-