V Mexiku našli telo zavraždeného rehoľného kňaza

Telo nezvestného mexického kňaza Miguela Gerarda Flores Hernándeza našli v sobotu 25. augusta na území mexického štátu Michoacán, ktorý je známy pre občianske nepokoje a obchod s drogami.

Zavraždený kňaz pôsobiaci v kongregácii Misionárov Svätej rodiny bol naposledy videný 18. augusta v mieste Uruapan, na území diecézy Zamora. Hoci úrady ešte oficiálne stanovisko nezverejnili, arcidiecéza, v ktorej otec Hernández slúžil predpokladá, že otec Hernández sa stal obeťou lúpeže. Nákladné auto, v ktorom sa viezol, totiž ešte stále nenašli.

„Motív môže byť krádež auta, no nevidíme zmysel v tom, prečo ho zabili,“ vyjadril sa pre miestne médiá pomocný biskup Morelie Mons. Herculano Medina Garfias. Napriek tomu si myslí, že ide o ojedinelý prípad a nie o boj proti Katolíckej cirkvi, lebo v takom prípade by to pravdepodobne stálo viac životov.

Za posledných šesť rokov bolo v Mexiku zabitých najmenej 24 kňazov, z toho išlo väčšinou o organizovaný zločin alebo o hrozbu obchodníkov s drogami, ktorí považujú Cirkev za prekážku pre ich podnikanie.

Zdroj: RV, kv
Foto: cruxnow.com (Facebook Centro Catolico Multimedial.)