Viera do vrecka: Žalmy sú opäť v móde

Každý deň spája všetkých zasvätených, ale aj laikov po celom svete rovnaká modlitba – liturgia hodín. Jej súčasťou sú žalmy usporiadané podľa časti dňa a liturgického obdobia, ktoré Cirkev slávi. Ale čo ak žalmy určené na daný deň nevyjadrujú to, ako sa práve teraz cítim? Načo je dobré takto sa modliť? Nájsť odpovede nám pomôže benediktín zo Sampora otec Michal Mária Kukuča, známy aj ako mních s kamerou.

Prečo sú žalmy aktuálne aj 3000 rokov od ich vzniku prezradí biblická teologička saleziánka Dagmar Kráľová. Neostane len pri teórii, ale ponúkne aj praktické rady, ako využiť žalmy v našom každodennom živote.

Že žalmy dokážu pomôcť v čase krízy a môžu spríjemniť aj chvíle žehlenia či cestu autom porozpráva dvojica saleziánov Róbert Flamík a Laco Miko.

Ďalšie inšpirácie ako spoznať krásu a silu žalmov nájdete v brožúrke vydavateľstva Don Bosco Žalmy opäť v móde. Predchádzajúce časti Viery do vrecka si môžete pozrieť na saleziánskom Youtube kanáli. Ak vás oslovili zhudobnené žalmy od saleziánov, ich CD sú dostupné na adrese lacomiko2@gmail.com.

Tím relácie Viera do vrecka