Vo veku 58 rokov zomrel známy indický misionár otec Jospeh Vadakkel

Tento článok publikujeme s láskavým dovolením redakcie Svet kresťanstva / Postoj.

Kňaz, ktorý chodil aj na Slovensko, mal v Bratislave viesť duchovnú obnovu na konci augusta. Zomrel náhle v kostole sv. Jozefa v holandskom meste Smakt. Bol členom Kongregácie Najsvätejšej Sviatosti. Otec Vadakkel dlhé roky pravidelne viedol duchovné cvičenia v Nemecku, Holandsku, Švajčiarsku, Rakúsku, Francúzsku, Rumunsku, Slovensku, Sicílii, na Ukrajine, v Spojených arabských emirátoch a nedávno aj v USA a Kanade.

Ako píše portál gosc.pl, Sabu Sebastian Vadakkel (rehoľným menom Joseph) sa narodil 16. januára 1965 v Kallarkutty v Indii v kresťanskom štáte Kerala. V rokoch 1971-1981 navštevoval kláštornú školu v Kallarkuty, po ktorej vstúpil do seminára Kongregácie Najsvätejšej Sviatosti (MCBS) v Kottayame, kde prijal meno Jozef. Vyštudoval teológiu a filozofiu.

V roku 1993 bol vysvätený za kňaza. O rok neskôr založil Retreat Center v Kaladoch. V roku 1997 prišiel prvýkrát do Európy. V roku 2000 bol nominovaný biskupom diecézy Trichur za vedúceho biblických zhromaždení. V roku 2003 nastúpil na doktorandské štúdium na Filipínach, ktoré ukončil doktorátom z teológie.

Pavol Hudák / svetkrestanstva.postoj.sk
Foto: facebook.com/fvadakkel/